Sizi Arayalim
×
Sizi Arayalım
 • Ad Soyad*
  0
 • Telefon*
  1
 • E-Mail*
  2
 • Konu*
  3
 • 4

Koçluk Çalışmalarımızı Yürüttüğümüz Akademik Çalışmalarla Destekliyoruz

İş dünyasında hızla yükselen bir gelişme modeli olan koçluk her geçen gün artan bir ivme ile akademik çalışmalara da konu olmaya devam ediyor.


NATİVA KOÇLUK “Yönetici Koçluğu’nun” kurumlara sağladığı kazanımları kadrosundaki koçların tecrübeleri ve yürüttüğü akademik çalışmalarla da pekiştirerek bu konuda başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

NATİVA akademisyen koçlarından Z. Satenik Başak’ın Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Anabilirm Dalı’nda; Türkiye’de hizmet veren bilişim sektörünün önde gelen beş büyük kurumsal firmasıyla bu yıl yürüttüğü yüksek lisans düzeyindeki çalışması ile; programlarında koçluk eğitimlerine yer veren kurumların kazanımları, çalışanların iş tatmini, örgütsel bağlılık ve iletişim üzerine olan etkileri 986 kişi ile yapılan geniş ölçekli bir ölçümleme ile ortaya konulmuştur.

Çalışmada eğitim programlarında koçluk uygulamaları olan kurumlarda görev yapan çalışanların, koçluk uygulamalarına sahip olmayan kurumlara göre daha fazla iş tatminine sahip olduğu, çalıştıkları kurama karşı bağlılıklarının daha fazla ve iletişim becerilerinin daha gelişmiş olduğu bilimsel bir çalışma ve istatistiki verilerle kanıtlanmıştır.

İşte bu noktada “Koç Yönetici” kimliğini benimseyen liderler kendilerine kattıkları yeni değerlerle hem bireysel başarılarını pekiştiriyor, hem de rekabetin her geçen gün çok ağırlaştığı iş yaşamında kurum hedeflerini en değerli unsuru olan “insan faktörü”ne dayalı gelişim programı olan koçluk ile daha kolay gerçekleştiriyor.

Başarıyı hedef edinmiş yöneticiler, koçluk programları ile hedefinize ulaşmak elinizde.

TOP