Sizi Arayalim
×
Sizi Arayalım
 • Ad Soyad*
  0
 • Telefon*
  1
 • E-Mail*
  2
 • Konu*
  3
 • 4

Öğrenci Koçluğu Diploma Paketi

Başarısız öğrenci yoktur. Sadece nasıl başarılı olacağı konusunda kendisine doğru yaklaşımda bulunacak bir rehbere sahip olmayan öğrenci vardır.

Eğitimin günümüzde büyük bir yarış olduğu malum. Öyle ki çocukları bilgi konusunda ne kadar desteklersek destekleyelim başarı oranlarını yülseltmekte zorlanabiliyoruz.

Çocuklar üzerinde yapılan araştırmalarda öncelikli olarak eğitiminde, genel olarak ise yaşamlarında başarılı olabilen çocukların ortak özellikleri arasında, yaşamdan beklentilerini keşfetmiş olmaları, doğru hedef üzerinde ilerleme kapasitesine, öz disipline ve özgüvene sahip olmaları saptanmıştır.

Bu özelliklere sahip olmaları için ihtiyaç duydukları tek şey ise doğru rehberlik yani koçluktur.

“Profesyonel Öğrenci Koçluğu” geleceğin parlayan mesleklerinden olup, geleceğimizin çocuklarına bu alanda katkı sağlamak isteyen profesyoneller veya ebeveynler kazandırmak için tasarlanmış özel bir programdır.

Eğitim paketinde “NLP’nin sihirli dil kalıpları”, “Koçluk ve öğrenci üzerinde koçluk nasıl yapılır” eğitimlerine yer verilerek bu alanda güçlü rehberlere dönüşmeniz hedeflenmektedir.

Siz de kendi çocuğunuzun veya öğrencilerinizin özgüveni yüksek, başarabileceğine inanan, özdisiplini tam, mutlu bireyler olmasını ve geleceklerine bu vasıflar ile yön vermelerini isterseniz, Türkiye’de sadece NATİVA’nın uyguladığı, eğitimci ve anne babalar için özel tasarlanmış olan güçlü eğitim modeli “Öğrenci Koçluğu Paketi” ile tanışın.

Temel Koçluk Part-1
Yönlendirme ve yargılamalardan oluşan yaşamımızı geliştirerek yönlendirmeye çalışmadan veya yargılamadan bir bireyin yaşamında nasıl bir farkındalık yaratabiliriz?
Kendi dinamiklerimizle yaşadığımız tecrübeleri aktarmak yerine bireylerin kendi gerçekliklerini tecrübe etmelerini sağlamak.

NLP Practitioner
Çocuklarımız günümüzde birçok noktada uyaran ile uyarılmaktadır. Bununla birlikte yaşamlarında ulaşmak zorunda oldukları kimi zaman büyüklerin bile motive olmakta zorlandığı bazı hedeflere okul çağlarından itibaren koşmak durumunda kalmaktadırlar.
İlgili motivasyon teknikleri ve zihnin dilini öğrenerek ve bu sihirli dil kalıplarını kullanarak, çocuklarımızı motive ederek onların hedeflerine ulaşmalarında çok daha kolay ve zorlanmadan ilerlemelerini sağlayabiliriz.

Mentorluk
Çocuklar belirli bir yaşa kadar modelleme ile büyümektedir. Modellemenin iyi olması için iyi bir mentora veya rol modele sahip olmaları onların da yaşamlarında çok daha başarılı olmalarını sağlayacaktır. Doğru mentorluk teknikleri ile çocuğunuza veya öğrencinize yön verirken yapabileceğiniz hataları minimuma indirmenizi amaçlamaktadır.

Öğrenci Koçluğu
Çocuğun eğitim yaşamında başarısını yükseltecek konuları mercek altına alarak doğru tespitler ile doğru destek vermeyi amaçlamaktadır.

Koçluk ile İletişim
Çocuk ve aile arasındaki ilişkileri belirli çerçevelerde geliştirebilirsek eğer çocuğun yaşantısında nasıl bir pozitif etki yaratabiliriz? Çocuklarımızda başarının en büyük temeli aile içi iletişim ile başlar ve okul hayatından sosyal hayatlarına kadar etki eder.

NLP ile İletişim
Çocukların sosyal yaşamlarında iletişim güçlerinin arttırılmasını amaçlamaktadır. Bu iletişim gücü ile birlikte kendi öz benliklerini keşfedecek ve bu doğrultuda çok daha net pozitif ve kararlarının arkasında duran bir yapı kazanarak gelecekteki yaşamlarına hazır bir noktaya geleceklerdir. Bizim dil kalıplarını doğru kullanmamız ve bu kalıpları onlara aktarmamız onları kendilerini çevrelerine ifade etmekte zirveye taşıyacaktır.

Planlama
Çocuğun var olan süreçleri ve bu süreçlerin birbirleri ile olan ilişkilerini planlamak konusunda uzmanlaşacaksınız. Bu uzmanlık neticesinde çocukla olan iletişiminiz güçlenecek aynı zamanda da çocuğun yaşamda bu planlamalar çerçevesinde daha huzurlu olmasını sağlıyor olacaksınız.

Kazanım
Bu bölümde öğrenecekleriniz çocuğun hız kazanmasını sağlayacak teknikleri ve ipuçlarını size öğretecek ve öğretmen yada birer ebeveyn olarak bu maratonda başarı kazanacakları doğru noktalarda destek vereceksiniz.

PROGRAM AKIŞI

TEMEL KOÇLUK PART-1
NLP PRACTİTİONER
ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
TRAİNER

PROGRAM HEDEFİ

Çocuklar ile iletişiminizi güçlendiriyor olacaksınız.
Onların perspektifinden bakarak hayatı onlara tanıtacaksınız.
Empatik dinleyerek çocuklara emir vermek yerine onların isteklerine kulak verecek ve çatışma yerine uzlaşmaya varmak.
Öğrencilerinizin başarılarının katlanarak artmasını sağlıyor olacaksınız.
Kendi doğrularınızı dikte etmek yerine onunda birey olduğunun farkına varacak ve onların motivasyonunda iten değil farkındalık yaratan olacaksınız.
Usta çırak ilişkisi ile doğru mentorluk yapıyor olacaksınız.
Çocuğun lideri olacaksınız.

PROGRAM YETKİNLİKLERİ

Bu programları bitiren katılımcılar NATIVA Öğrenci Koçluğu Sertifikasına sahip olacaklardır. Bu sertifika ile Öğrenci Koçluğu hizmetini verebilecek yetkinliğe sahip olacaklardır.

PROGRAMI KİMLER ALMALI

Yeni bir mesleğe adım atmak isteyenler
Yaşamındaki kaliteyi arttırmak isteyen profesyoneller
Öğretmenliklerini güçlendirmek isteyen dikte eden değil rehber olmak isteyen öğretmenler
Çocukları ile iletişimini güçlendirmek isteyen aileler

Sizi Arayalım
 • Ad Soyad*
  0
 • Telefon*
  1
 • E-Mail*
  2
 • Konu*
  3
 • 4
TOP