Sizi Arayalim
×
Sizi Arayalım
 • Ad Soyad*
  0
 • Telefon*
  1
 • E-Mail*
  2
 • Konu*
  3
 • 4

Profesyonel Trainer Diploma

Koçluk, Yönetici Koçluğu, Satış Koçluğu, NLP ve Eğitimci Eğitimi sertifika programlarından oluşan Kurumsal Profesyonel Trainer Diploma Programı bireyin kendini ifade etme yeteneklerini geliştirmeyi ve aynı zamanda koçluk kavramı ile yaşamındaki süreçleri analiz etmede başarı sağlamasını, kazanılan bu başarıları ile birlikte de kurum içinde üst düzey hizmet verilebilmesini amaçlamaktadır.

Bu programla birlikte kurum içindeki süreçleri deneyimleyecek, ileri satış teknikleri ile satış teşkilatlarını düzenleyecek ve kurumlara hizmet verme konusunda da gelişiyor olacaksınız.

Programdan Seçmeler

Yargılamama
Yönlendirme ve yargılamalardan oluşan yaşamımızı geliştirerek yönlendirmeye çalışmadan veya yargılamadan bir bireyin yaşamında nasıl bir farkındalık yaratabiliriz?
Kendi dinamiklerimizle yaşadığımız tecrübeleri aktarmak yerine bireylerin kendi gerçekliklerini tecrübe etmelerini sağlamak…

Güçlü Sorular / Güçlü Ricalar
Bir yerde görmüş olduğunuz bir kitap hayatınızı değiştirebiliyor, bir kişi ile bir saatlik bir sohbet hayatınızı değiştirebiliyor, peki bir soru hayatınızı ne kadar değiştirebilir?
Her bir soru kendi içinde cevabını da barındırıyor ise doğru zamanda doğru soruyu sormak yaşamınızdaki tüm süreçleri gözden geçirmenizi sağlayacaktır.

Modelleme
Birileri başarır birileri başaramaz peki başaranlar ile başaramayanlar arasındaki fark nedir?
NLP, işte bu farkı yaratan unsurları inceleyen ve edemeyenlerin eksiklikleri ya da değiştirilmesi gereken yanları modelleme ile aradaki farkları ortadan kaldırır..

Duygu Durum Yönetimi
Bulunduğunuz durumlar içinde tepkilerinizi yani duygularınız yönetebilmek sizin için yaşamınıza neler katardı ? Hedefleriniz, inançlarınız ve değerleriniz davranış ve sözlerinizle aynı çizgide olduğu zaman, yani söylediklerinizi yapıp, yaptıklarınızı söylediğiniz sürece bu tutarlılığı yakalamış olursunuz.

Eğitim Dizaynı
Eğitim, iyi bir tasarım ve dizayn işidir. Eğitimi nasıl tasarladığınız eğitimin kalitesini ve etkisini belirler. Peki eğitim tasarımı nasıl olmalıdır?
İçeriği çok iyi biliyor olabilirsiniz. Önemli olan bu içeriği hangi dizayn içinde en etkili şekilde katılımcıya nasıl aktarabileceğimizi dizayn etmektir. Vermek istediğiniz mesajların sıralaması ve bu mesajların verilmesindeki önemli noktaları deneyimleyeceksiniz.

Sahne Korkusu
Topluluk önünde düşüncelerinizi ifade etmek ne kadar zor olabilir ki?
Kimse usta eğitmen olarak doğmaz. Kendi başına topluluğa sunum yapmak dünyadaki korkuların en başında yer almaktadır. Böyle bir süreci aşmak özel yöntem ve teknikler ile aşmak mümkündür. Sunumda ustalaşmak, bu teknikler ile kendin olabilmekte yatmaktadır.

Doğrular & Yanlışlar
Üst düzey yöneticiler takımların liderliğini yapabilmek adına geleceği şimdiye taşırlar. Takım üyeleri fark etmeden belli sorulara cevap vermeye başlarlar; işte bu anada koçluk devreye girer.
Yönetici cevapları bir direktif gibi verdiğinde üyeleri doğru bağlamda anlama sıkıntısı çekerler ve bu cevaplar onların kendi cevapları olmayacaktır. Doğru sonuçların doğması için üyelerin gelecek süreçle ilgili kendi cevaplarına ulaşmaları bu anlamda önem kazanmaktadır.

Eylem
İnsanların dışarıdan direktif olarak aldıkları fikirleri hayata geçirebilmeleri çok düşük bir oranda gerçekleşiyor. Bireyin mükemmelliğinin önem kazandığı günümüzde kalpten inanması, ruhunu işine vermesi, düşüncelerinin önemsenerek fikrin bir parçası olması durumunda ortaya çıkan eylemin mükemmelliği, koçluk sürecinin maliyetini fazlasıyla geri kazandırmaktadır.
Profesyonel Satışçının 21 Çekirdek Yetkinliği
Satış kendi başına bir meslektir. Profesyonel satışçı ürüne göre değil satış hedeflerine göre hareket eder.
Bir satışçının bu yetkinliği kazanabilmesinin yolu 21 çekirdek yetkinlikten oluşur.
Bu yetkinlikler satışçının iç disiplinini oluşturmasından başlayarak iş disiplinine kadar uzanan profesyonel takip ve planlamayı kapsar.

Kişilik Tipleri Analizi
Her birey bir diğerinden kişilik olarak farklıdır. Kişilik farklılıkları kişilerin satın alma kararlarını da farklılaştırır.
Satışın en önemli noktaların da birisi de karşımızdaki kişinin önem verdiği noktalar üzerinde durarak bu karar mekanizmasını doğru yönde çalıştırmaktır. Kişilik tipleri basit ve kolay yöntemler ile satışta bu karakterleri çözmeyi ve satışı bu doğrultuda yönetmeyi öğretir.

Programın Hedefi

Yaşama güçlü sorular sorma güçlü ricalarda bulunmayı deneyimleyeceksiniz
Yaşamınızın sorumluluğunu üstleneceksiniz
Yargılamalardan kurtulmayı öğreneceksiniz
Empatik dinleme ile gerçek dinleme sanatını öğrenip efektif bir şekilde uygulayabileceksiniz
Elde etmek istediklerinize ulaşmak için nasıl bir yol takip edeceğinizi öğreneceksiniz.
Yaşamın içinde duygularınızın yönetmeni olacaksınız.
Sizin tepkilerinizi belirleyen çapalarınızı isteğiniz doğrultusunda değiştirecek ve duygularınızın yönetmeni olacaksınız.
Hedeflerinizi size en uygun şekilde belirleyecek ve ne zaman ve nasıl elde edeceğinizi planlayacaksınız.
Dili kullanırken, en etkin nasıl kullanacağınızı özümseyecek ve en etkin iletişimi kurabileceksiniz.

Kimler Katılabilir?

İş hayatındaki yönetim kalitesini arttırmak isteyen profesyoneller
İletişim gücünü mükemmele götürmek isteyen yöneticiler
Yönetici koçluğu ile koçluklarını geliştirmek isteyen profesyoneller
Kariyer hedefi olan iş dünyası profesyonelleri
Kurumlara hizmet vermek isteyen profesyoneller
İş yaşamındaki kaliteyi ve satışı arttırmak isteyen kurum yöneticileri.
Uzmanlığını geliştirmek isteyen satış ekibi liderleri ve satış grubu üyeleri.

TOP