Sizi Arayalim
×
Sizi Arayalım
 • Ad Soyad*
  0
 • Telefon*
  1
 • E-Mail*
  2
 • Konu*
  3
 • 4

Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu yöneticinin liderlik ve iletişim becerilerini artırarak öncelikle kendi performansını, buna paralel olarak da kurum çalışanlarının performansını artıracak birçok alt disiplini içinde barındırır.

Bu yetkinlikler ile birlikte gerek kurumlara hizmet verme noktasında gerek çalıştığınız kurumdaki yöneticilik yetkinliklerini geliştirerek kurumlara sağladığınız faydalar arttırmak konusunda kendinizi geliştiriyor olacaksınız.

Programdan Seçmeler

Yöneticilikten Liderliğe
Bireysel mükemmelliğin öneminin gittikçe arttığı dönemde, çalışanları yönetmekten çok onlara liderlik etmek ön plana çıkıyor.Yönetici koçluğu insan ve bilgelik çağında yenilikçi dinamik olmak isteyen yapıların en değerli kaynağına dört boyutlu liderlik etmektir.

Eylem
İnsanların dışarıdan direktif olarak aldıkları fikirleri hayata geçirebilmeleri çok düşük bir oranda gerçekleşiyor. Bireyin mükemmelliğinin önem kazandığı günümüzde kalpten inanması, ruhunu işine vermesi, düşüncelerinin önemsenerek fikrin bir parçası olması durumunda ortaya çıkan eylemin mükemmelliği, koçluk sürecinin maliyetini fazlasıyla geri kazandırmaktadır.

Sesi Ortaya Çıkarmak
Yönetici olarak tüm ekibin içlerindeki sesi ortaya çıkararak sorumluluk almalarında bir adım öne geçerek firmaların sorunu olan sorumluluk sahibi ekip arkadaşlarına sahip olma süreci de çözülmüş olmaktadır.Sorunları seslendiren ekip yerine sorunları çözümleri ile seslendiren ekip olmaktır.

Süreç Koçluğu
Organizasyonu değerleri ve gelişim süreci olan bir birey gibi görme becerisi ile gelişimin ve değişim sürecine koçluk etmek farklı bir dizayn gerektirir.Bu tasarım ile takım organizasyon üzerindeki etkisi sürece olan koçluk ile gelişim gösterir.

Doğrular & Yanlışlar
Üst düzey yöneticiler takımların liderliğini yapabilmek adına geleceği şimdiye taşırlar. Takım üyeleri fark etmeden belli sorulara cevap vermeye başlarlar; işte bu anda koçluk devreye girer.
Yönetici cevapları bir direktif gibi verdiğinde üyeleri doğru bağlamda anlama sıkıntısı çekerler ve bu cevaplar onların kendi cevapları olmayacaktır. Doğru sonuçların doğması için üyelerin gelecek süreçle ilgili kendi cevaplarına ulaşmaları bu anlamda önem kazanmaktadır.

Dört Boyutlu Liderlik
Usta bir yönetici koçu bir yandan yönetmeye bir yandan da liderlik etmeye uğraşan yöneticinin sorumluluğunda olan kişileri eyleme geçmelerini sağlama ve bütünsel tatmin alabilmelerini sağlayabilme becerilerini geliştirmek için dört boyutlu liderlik koçluğu yapar.
Dört boyutlu liderlik koçluğunu oluşturan dinamikler; Duygular, Mantık, Eylemler ve Ruh’tan oluşmaktadır.

 

Programın Hedefi

Yönetici olarak sergilediğiniz başarılarınızı koçlukla harmanlayarak aktarabileceksiniz.
Yaşamınızın içerisindeki alt kimliklerinizin tümü içerisinde uyumlu ,mutlu ve verimli olabileceksiniz.
Ana hedefi belirlemede, hedefe giden yoldaki stratejileri belirlemede ve yapılandırmada ki becerilerinizi arttıracaksınız.
Yaşamınızdaki dengeyi keşfedeceksiniz
Sorun odaklı değil çözüm odaklı olmak bakış açısına geçeceksiniz
Kısacası kendi yaşamınızın LİDERİ olacaksınız!!!

 

Program Yetkinlikleri

Program 3 bölümden oluşmaktadır.
Bu programları bitiren katılımcılar NATİVA Temel Koçluk (Part 1), İleri Koçluk (Part 2) ve Uzman Koçluk (Part 3) Sertifikasına sahip olacaklardır.
Bu sertifika ile Yaşam Koçluğu, İlişki Koçluğu, Aile Koçluğu, Süreç Koçluğu vb. gibi koçluk hizmetlerini verebilecek yetkinliğe sahip olacaklardır.

 

Kimler Katılabilir?

İş hayatındaki yönetim kalitesini arttırmak isteyen profesyoneller
İletişim gücünü mükemmele götürmek isteyen yöneticiler
Yönetici koçluğu ile koçluklarını geliştirmek isteyen profesyoneller
Kariyer hedefi olan iş dünyası profesyonelleri
Firmalara hizmet vermek isteyen profesyoneller

TOP